Augustis Teatribussiga Viinistusse teatriõhtule!

Ka sellel suvel saab Viinistul näha visuaalset vaatemängu, mille osad on Eesti esimene täis-varjuteatrilavastus „Üle vee“ ning kohaspetsiifiline mütoloogilisel ainesel põhinev sõnalavastus „Laineid lausudes“. 

Teatriõhtu esimene osa, läbinisti varjuteatri vahenditega loodud muusikaküllane lavastus „Üle vee“, kõneleb eemalolekust ja igatsusest, lahusolekust tingitud ja seda leevendavast kujutlusvõime jõust ning veest, mis kannab sõnumeid ühelt kaldalt teisele. Lavastuse narratiivi inspiratsiooniks on tõestisündinud perekonnalugu, 20. sajandi algupoolel. Lavastuses sulanduvad visuaalne maagia ning muusikaline helipilt maailmamuusikast jazzini.

Teatriõhtu teises osas põimuvad sõna, liikumine ja lavastuse jaoks loodud originaalmuusika maagilise realismi võtmes suvelavastuseks pealkirjaga „Laineid lausudes“. Lavastuse dramaturgia on ainest saanud Läänemere rannarahvaste mütoloogiast ning peatükist “Hülgekasukas hingekatteks” raamatust “Naised, kes jooksevad koos huntidega” (Clarissa Pinkola Estés). Lavastuses kõlab elav muusika.

Viinistusse kohale viib  Teatribuss! Buss väljub Balti jaamast (liinibussipostide vastas olevast busside parklast, bussil on Teatriõhtu sümbol – silmakala) igal etendusepäeval kell 17.30 ja toob teatrisõbrad pärast etenduse nautimist samasse tagasi. Pilet Teatribussile sisaldab nii bussisõitu kui sissepääsu etendusele.

Etendused: 7, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 17. augustil kell 19:30 ja 12. augustil kell 20:00 Viinistus

Vaata lähemalt