Edith Karlsoni isikunäitus Temnikova & Kasela Galeriis

Edith Karlsoni esimese isikunäituse Temnikova & Kasela Galeriis (Lastekodu 1). Näitus kannab pealkirja “Draama on sinu peas: ära vaata maha” ja on jätkuks Karlsoni “draama” seeriale.

Sarja neljanda osana demonstreerib käesolev isikunäitus kunstniku soovimatust öelda lahti viimased kolm aastat tegeletud „draama“ temaatikast. Kõigepealt oli Berliini draama – installatsioon, mis sümboliseeris kunstniku eemaldumist varasemate näituste lõbusamatest teemadest, mis tihti sisaldasid loomaskulptuure. Teine näitus esitles kipsi valatud lastesuuruste kummituste armeed, mis näitasid korraga nii lapsepõlvehirmu kui ka täiskasvanu ängistusi. Kolmas näitus oli ulatuslikum installatsioon, mis näitas teadlikult vähem määratletud etappi, avades teid vähem ettemääratud draamadeni või siis alludes sellele mis saabub järgmiseks.

Lisapealkirjaga „Ära vaata maha“ on uus näitus taas tõend sellest, et kunstnik meelega kaasab väljaspoolsete jõudude survet oma mõtetes ja tööprotsessis, tegeledes sõprade nõuannete, eneseabi mantra või olukorra survega olukorraga nagu probleemidega – ehk nagu draamadega.

Näitus jääb avatuks detsembri keskpaigani galerii lahtioleku aegadel, K-L 15.00-19.00, või ettehelistamisel.

Vaata lähemalt