EESTI MUUSIKA PÄEVAD 2015

Eesti Muusika Päevad kingivad kuulajale üle 30 uudisteose. Tänavuse festivali teemaks on KÜLLUS.

10.–17. aprillil 2015, Tallinnas

See unikaalne festival keskendub eelkõige esiettekannetele ja toob tänavu publikuni üle 30 spetsiaalselt festivalile kirjutatud uudisteose Eesti erinevate põlvkondade väljapaistvatelt heliloojatelt. Kava on tihe!

Kõlab Tatjana Kozlova-Johannese, Tõnu Kõrvitsa, Alo Põldmäe, Toomas Trassi, Riho Esko Maimetsa, Kristo Matsoni, Meelis Vindi, Jakob Juhkami, Age Veeroosi, Liisa Hirschi, Sander Pehki, Kristjan Randalu, Helena Tulve, Mariliis Valkoneni, Elis Vesiku, Timo Steineri, Helena Tulve, Sander Mölderi, Kristjan Kõrveri, Arash Yazdani jt uus muusika.

Osalevad Eesti tippkollektiivid nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Vox Clamantis, Ensemble U, Resonabilis jt. Kuulata saab ka meie noorema põlvkonna säravaid muusikuid Triin Ruubelit ja Juta Õunapuud, kes tegutsevad aktiivselt eelkõige raja taga. Eesti Muusika Päevad on platvorm noortele heliloojatele ja interpreetidele, kes on valmis rahvusvaheliseks tähelennuks. Solistidena saab kontsertidel kuulda Klassikatähtede lemmikut Henri Zibo, rahvusvaheliselt tunnustatud organisti Aare-Paul Lattikut ja bassklarnetisti Meelis Vindi.

Festivali korraldab Eesti Heliloojate Liit. Piletid on müügil Piletilevis.

Vaata lähemalt