Femmaaž

Femmaaž on kummardus viiele naisele, kes tegid omal ajal kaasaegses tantsus soolodega revolutsioone. Ja kui mitte revolutsioone, siis vähemalt midagi sellist, mis raputas senist arusaama tantsust ja tantsu üle mõtlemist üldiselt. „Femmaaž“ on justkui retrospektiiv, aga siiski mitte, sest me ei tsiteeri soolosid üks-ühele, vaid teeme neist lähtuvalt ja nende põhjalt, impulsina, valmis endi omad.

Sõltumatu Tantsu Laval teevad naistepäeval, 8. märtsil kummarduse Mary Wigmani, Yvonne Raineri, Lucinda Childsi, La Ribot ja Debora Hay poole tänased eesti tantsijad-koreograafid Sveta Grigorjeva, Madleen Teetsov-Faulkner, Mari Mägi ja Joanna Kalm.

29. ja 30. märtsil etendustele järgneb loeng, vestlus – modernismist postmodernismi, kus keskendume sellele, milliste protsesside tulemusena jõuti eelmise sajandi teises pooles modernismist postmodernismi ja arutleme, kuidas on 20. sajandi kultuurivoolude areng mõjutanud meie tänast mõtlemist ja arusaamist kunstist. Vestlust viib läbi teatriteadlane ja Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse magistrant Liisi Aibel, kes on avaldanud teatri- ja kunstikriitikat enamikes suuremates Eesti päeva- ja kultuurilehtedes.

Piletid http://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/tants/femmaaz-47546/?design=&shop_provider=

Vaata lähemalt