“Import Export” – Sigrid Viiri ja Jimmy Limiti näitus Temnikova & Kasela galeriis

Temnikova & Kasela galeriis (Lastekodu 1, avatud K–L kell 15.00–19.00) võtavad sõna Sigrid Viir ja Jimmy Limit, kelle ühisnäitus “Import Export” räägib impordist ja ekspordist üldisemas kaubanduslikus tähenduses, vihjates kunstiteoste ja kunstnike transpordile ühelt kontinendilt teisele, tolliprotseduuridele ning inimeste ja failide massilisele rändele. Lisaks viitab näituse pealkiri fotograafiale, fotode kasutamisele ja laialdasele levikule ning digitaalsele sisse- ja väljaveole.

Eesti kunstniku Sigrid Viiri kunstipraktika on tihedalt seotud nii fotograafia, installatsiooni kui skulpturaalsete vormidega. Viir eksponeerib näitusel kolmest osast koosnevat fotoinstallatsiooni, luues fantastikale kalduva visuaalse jutustuse, mille keskmes on eksootika ihalus. Esmapilgul absurdimaiguline lugu peidab endas aktuaalseid poliitilisi teemasid, keskendudes fotograafiale kui tegelikkuse moondajale ning eksootilisusele kui ressursile, mida järjekindlalt taastoodetakse ja ekspluateeritakse.

Fotograafia ja mänguliste ruumiinstallatsioonidega tegelev Jimmy Limit on Kanadas sündinud eesti juurtega kunstnik. Limit on oma teoseid luues huvitatud immateriaalsest piltide igapäevasest tarbimisest ja nende laiemast mõjust. Pildistades on tema eesmärgiks vabastada objektid nende algsest kasutusviisist ja tekitada uusi absurdseid vorme, millel puudub kindel eesmärk.

Fotol: Sigrid Viir ‘Hans55′ detail of photo installation

Vaata lähemalt