Kapriisid II

“Kapriisid II” on performatiivne installatsioon, milles domineerib musta ja valge maagia kokkupõrge. Valgus tardub skulptuuriks, teatrikardin mõraneb. Oluline on vaatenurkade küsimus. Mõtleme heli välja, kuulame pilti, kui kael ei paindu, painutame ruumi.

Vajadusel ka aega.

Henrit ja Mihklit ei huvita, kuidas kardinad avanevad, vaid see, kuidas nad liiguvad sügavusse ning haihtuvad. Meid masendavad ruumi hierarhiad ja gravitatsioon, aga ikkagi töötame lava tähendusega. Ja kunstniku ja lava suhete ja ruumi anomaaliatega. Tahame end leida nende ruumi tahkude keskelt, mis muidu on silma alt ära.

Toome teatri terminoloogia karakteriseeritult lavale. Metafüüsiliseks jäävad terminid, nagu neljas sein, kontekst, teatrimaagia ja siirus kohtuvad oma kehaga.

“Kapriisid II” on seiklusjutud ruumidest ja situatsioonidest ja isiklikkusest.

Henri Hütt on (etendus)kunstnik, kes väärtustab loomingulisi hübriidvorme, kuhu kuuluvad nii tehnoloogilise dominandiga etenduskunsti vormid, helietendused, lavastatud näituse kontseptsiooni arendamine ning koostööd erinevate valdkondade kunstnikega. Henri Hütt on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunsti osakonna koreograafia erialal ning Eesti Kunstiakadeemias tegevuskunsti magistrantuuri. On rühmituse MIMproject liige ning Baltikumi ja Skandinaavia kunstiülikoolide võrgustiku DAMA koordinaator.

Mihkel Ilus on visuaalkunstnik, kelle põhifookus on maali laiendatud väljal. See tähendab, et Ilus sageli töötab suuremõõtmelise installatsiooniga, milles maaliline lähenemine omab keskset rolli. Ilusa praktika oluline osa on ka kaasaegse näitusekultuuri ja etenduskunsti põimumine. Viimasel ajal tegeleb peamiselt objektse kunsti erinevuste uurimisega black box‘i ja white cube‘i tingimustes.

Henri ja Mihkel on korduvalt varem koostööd teinud, näiteks ka 2011. aastal kui Kanuti Gildi SAAL’is etendus “Kapriisid” ehk “Kapriisid I”, mille esietendus oli 18. jaanuaril.

 

Vaata lähemalt