Kui vaikus laotub

Merje Kägu autoriloomingut esitab rahvusvaheline muusikute kollektiiv.

Projekt “Kui vaikus laotub” loob sildu klassikalise, improvisatsioonilise ja maailmamuusika vahel. Koosseis toob kokku põhja ja lõuna. Esinejad on pärit Hispaaniast, Brasiiliast, Belgiast, Rootsist, Soomest ja Eestist. Septett loodi 2016. a varakevadel Rootsis. Tegemist on Merje Kägu autoriloominguga, mis on inspireeritud vaikusest ja elu tunnetamisest. Igal muusikul selles koosseisus on oluline roll, seda nii instrumentalisti kui ka inimesena.

Merje Kägu on eesti kitarrist, kes on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Göteborgi Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on end erialaselt täiendanud Lõuna-Taanis ja Oslo muusikaakadeemias.

“Muusika mängimine ja kirjutamine on miski, mis haarab minu tähelepanu ja huvi. Ma otsin võimalusi, kuidas ühendada kompositsioon ja improvisatsioon omavahel nii, et oleks võimalik luua isiklik intiimne ja jutustav dialoog publikuga. Kus pole ruumi sõnadele, seal kõneleb muusika. Eesti kontsertide mõte on seotud igatsusega jagada muusikat ja mõtteid, mida kogutud endaga mitme aasta jooksul, õppides kodumaalt eemal.”

Vaata lähemalt