Linastus & kohtumine tegijatega: “Kallis õeke”

Kino Sõpruse sari Linastus & kohtumine tegijatega toob Eesti filmitegijad kinno kohtuma oma publikuga. Koos värske filmi linastusega saab mõtteid vahetada teose autoritega.

Sõprus toob vaid üheks õhtuks ekraanile põnevusdraama “Kallis õeke” ning publiku ette astuvad Laose esimene ja ainus naisrežissöör Mattie Do, filmi produtsent ja kunstnik Helen Lõhmus, helirežissöör Rando Arand ja produtsent Sten-Kristian Saluveer.

Õudusfilmi sugemetega põnevusdraama räägib nägemist kaotava Laose kesklassi naise Ana (Vilouna Phetmany) abielust Eesti ärimehe Jakobiga (Tambet Tuisk) ja suhtepuntrast, mille taga on pere teenijatüdruk Nok (Amphaiphun Phommapanya). Maalt linna tulnud teenijatüdruk ei kohku parema elu ihaluses tagasi valedest ega pererahvaga manipuleerimisest, käivitades sellega üleloomulike sündmuste ahela.

“Kallis õeke” leiab aset Eesti segaseid 90ndaid meenutavas Laoses. Kagu-Aasia eksootikat, põnevust ning õuduselemente sisaldav film peegeldab tänapäeva Laoses vohavat sotsiaalset ja soolist ebavõrdsust ning kolonialismi.

Osades astuvad üles armastatud näitleja Tambet Tuisk koos Lao popmuusikastaari Vilouna Phetmany ja debütant Amphaiphun Phommapanyaga.

Filmi autor on Laose esimene ja ainus naisrežissöör Mattie Do.

***

ORIGINAALPEALKIRI Nong Hak
AASTA 2017
RIIK Laos, Prantsusmaa, Eesti
REŽISSÖÖR Mattie Do
OSADES Tambet Tuisk, Amphaiphun Phommapunya, Vilouna Phetmany
ŽANR põnevusdraama
KESTUS 101 min
KEEL lao
SUBTIITRID eesti

Vaata lähemalt