MEES, NAINE JA MERI

Kirjanikuna armastas Lennart Meri lausuda, et meri ühendab. Presidendina näitas Lennart, et Läänemere ääres on see võimalik ja ka väga vajalik. Mitte ainult helis ja pildis, mitte üksnes kirjasõnas ning kivikujus, vaid iga inimese mõttes ja teos. Eriti aga avameelses suhtluses, kus nagu armastajatelgi pole teineteise ees saladusi. Alasti meres oleme me kaasteelised, kes üksteist vajame, kelleta me ellu ei jää.

Nende mõtetega sai kokku pandud meie sellesuvine aktinäitus, kus peale Läänemere-äärsete kunstnike esineb erikülalisena Helgi Thorgild-Friöjonsson kaugelt viikingisaarelt Islandilt. Tema hiigelmaalid alasti inimestest, kes luigetiivul lahkuvad koduplaneedilt, olid meie mullusuvise näituse sõnummitoojad. Helgi uued tööd on seekord väiksemates mõõtudes, aga sisult veelgi suuremad…

Meri nagu Lennartki oli ja on äraarvamatu. Täna tormab nagu lendav aeg, homme seisab kui plankvaga mees vägeva naise ees – nii sõnavad kihnlased. Aga meri võib olla ka tasakaal, kui teda näha Aili Vindi silmadega. Seepärast hoiabki väljapanekut koos ühe eesti parima meremaalija looming.

Aktinäitust MEES, NAINE JA MERI saab vaadata Uue Kunsti Muuseumis
iga päev kell 9-21.00 kuni 3. septembrini 2017.

Vaata lähemalt