Mooste Folk – Moisekatsi Elohelü 2017

Moisekatsi Elohelü, see on:

 • Kaks päeva põnevaid kontserte, töötubasid ja kooslaulmisi ajaloolises Mooste mõisas.
 • Suur rahvamuusikatöötluste võistluskontsert, kus proovile pannakse esinejate vokaal- ja instrumentaalvõimed, loominguline fantaasia ja tehnilised oskused.
 • Paik, kus rahvamuusika kõlab ka kaasaegses vormis, kus erinevad interpretatsioonid on teretulnud ja kus luuakse sild vana ja uue vahele.
 • Koht, kus osa saada Vana-Võromaa kommetest ja kultuuripärandist.
 • Kogemus, et rahvamuusika oskab särada ka tänapäeva muutuvas ajas, uutes traditsioonides ja vormides, meie juuri väärtustades.Festivali läbivaks teemaks on tänavu laulu vägi: laul, mis hoiab sidet olnu ja tuleva vahel. Laul, mis ühendab. Laul, mis loob jõudu ja elurõõmu. Laulame üheskoos ja laulame omaette, laulame Mooste helisema!
  Moisekatsi Elohelü 2017 on pühendatud festivali algatajale ja vedajale Ülle Podekratile. Ülle tegi nii palju, et pärimusmuusika kõlaks uhkelt. Tuleme kokku ja laulame ühiselt, et täituks Ülle soov: et meie oleksime hoitud, et muusika oleks hoitud, et püsiks sära ja sõnum.

  Reede 21. aprill on festivali avapäev. Juba hommikul saab osa välisesinejate kontsertidest Vanal Võronaal ja Setomaal. Kell 18 toimuva avamistseremoonia järel saab osa Põlva kihelkonna rahvaviisidel põhineva Erki Meistri oratooriumi “Tähemõrsja” esmaettekandest. Õhtu jätkub ansambli Käokirjas kontserdi ning tantsuklubiga. Kell 23 astub lavalaudadele kuulus ja auhinnatud Norra duo Marit Fält & Rona Wilkie.

  Laupäeva 22. aprilli jooksul vallutab muusika kogu Mooste mõisa territooriumi. Vabalava on ootel, Veskiteater, Viinavabrik ja teised mõisa hooned avatud, Silotornis süüdatakse lõke, mille ümber on hea ühiselt laulda. Õhtu puänt on kell 18.00 algav suur võistluskontsert, kus pannakse proovile muusikute fantaasialend ja interpreteerimisoskused. Tänavu seavad osalejad uude vormi loo “Kost laaluq saaduq”. Võistluskontserdil võtavad tänavu mõõtu Arno Tamm, EMTA Pärimusmuusikud, Maimu Jõgeda, Jaanika Ventsel, Helikristallid, Käokirjas, Eneseimetlejate Klubi, Ümarlaud, Pühapäevitajad, Pernu Läte, Ruut, Päll Kõuk, Suur Terts, Fanfaar Veinikeldris, Koidu Tähed, Tähtihellad, Wana Wõromaa Wunkorkester, Danaros (Rootsi), Trio Wolski (Rootsi) ning Marit Fält & Rona Wilkie (Norra/Šoti). Žürii otsusetegemise ajal ja kontserdi vaheajal tantsitab rahvast ansambel Lõõtsavägilased.

Vaata lähemalt