Näitus projekteerimise ajaloost Eesti Arhitektuurimuuseumis

„Maailma loomine. Näitus projekteerimise ajaloost“ vaatleb, milline koht on muuseumi kogudel – joonistel, fotodel, tekstidel ja makettidel – kaasaja arhitektuuripildis. Peateemana tuuakse välja, kuidas joonis kui arhitekti töövahend on viimase saja aasta jooksul mõjutanud arhitektuuri kujutamist ning kuidas see on valmis ehitatud majadesse edasi kandunud.

Näituse kuraatoriks on arhitekt Kalle Komissarov, kes vaatleb tavapäraselt kunstiteadlaste ja muuseumitöötajate valdkonda kuuluvaid teemasid praktiku pilgu läbi ja teeb seda arhitektuurseid tööriistu kasutades. Näitusel esitletakse erinevaid kogumisvaldkondi ning nende vasteid tänases arhitektuuris: joonist kui dokumenti ja selle meediumi kadumist kaasaegses projekteerimisprotsessis; fotot kui dokumentaalset jäädvustust ja selle teisenemist konstrueeritud, subjektiivseks kujutluspildiks; tekstipõhise informatsiooni kadumist ja asendumist digitaalmaailma vahenditega. Näitus on kantud veendumusest, et projekt on arhitekti väljund ning vahend mõjutab tulemust.

Näitus on üles ehitatud mitmekülgse väljapanekuna, kus publik on oodatud ka ise kaasa lööma: proovida saab nii erinevaid joonestusvahendeid kui ka makettide valmistamist.

Toimumisaeg: 17.-26.sept.2016

Toimumiskoht: Eesti Arhitektuurimuuseumi suur saal (Rotermanni soolaladu, Ahtri 2, Tallinn)

Vaata lähemalt