Näitus “Vaadeldes musträstast kolmeteistkümnel viisil”

Rakvere Art Cafés on võimalik vaadata Serbia kunstiühingu “Palanski Art” liikmete ning Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilaste ja kunstnik-õppejõudude ühist joonistus- ja graafikanäitust “Vaadeldes musträstast kolmeteistkümnel viisil”.

Näitus on omamoodi eksperiment rahvusvaheliste suhete ja koostöövõimalustega. Inspireerivad ideed tekivad, arenevad ja haaravad kaasa erinevas vanuses ja erineva käekirjaga kunstnikke mitmest piirkonnast. Ühise loovuse tulemusena tekib mitmekihiline temaatiline näitus, kus musträstaid vaadeldakse kolmeteistkümnest laadist tunduvalt rohkem ning veelgi erinevamatel viisidel.

Näituseprojekti idee ja teema pakkus välja Serbia kunstiühingu “Palanski Art” eestvedaja Zvonimir Kostić Palanski. “Palanski Art” on Serbias Niši linnas asutatud rahvusvaheline kunstiühing, mille peamised aktiivsed tegevliikmed on Serbia endised ja praegused kunstiõppejõud, kunstnikud ja kunstiteoreetikud. Lisaks on ühingu liikmeteks kutsutud kunstnikke kogu maailmast: Jaapanist, Saksamaalt, Brasiiliast, Lõuna-Koreast, Norrast, Austraaliast, Hollandist jm, sh Eestist.

Osalevad kunstnikud:
Serbiast: Zvonimir Kostić Palanski, Miodrag Anđelković Daja, Slavica Erdeljanović Curk, Franc Curk, Dobrivoje Jevtić, Radmila Matejević, Peđa Todorović
Eestist: Eve Eesmaa, Ave Avalo, Eero Ijavoinen, Sirje Petersen, Per William Petersen, Imbi Kruuv, Anne Rudanovski, Siiri Kängsepp, Eliina Uibu, Grete Pertel, Anete Juhari, Marge Allik, Maarit Brit Tanni

Näituse koostasid ja TKK üliõpilasi juhendasid Eve Eesmaa ja Ave Avalo. 2016. a lõpus oli näitus avatud Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis Noorus.

Art Café on avatud E-N 9.00-22.00, R 9.00-24.00, L 11.00-24.00, P 11.00-22.00 ja asub aadressil Lai tn 13, Rakvere.

Näituseprojekti toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital.

Vaata lähemalt