Pärdi Päevad Tallinnas

Ilusaks traditsiooniks kujunenud Pärdi päevad algavad 2. septembril kontserdiga Jaani kirikus, kus tuleb Eesti ja Läti muusikute esituses  tervikuna ettekandele Grammy auhinna võitnud plaadi “Adam’s Lament” kava.

Veel on võimalus Pärdi päevadel kuulata Arvo Pärdi ulatuslikumat kooriteost „Kanon pokajanen“ Eesti Filharmoonia Kammerkoorilt, kes koos Tõnu Kaljustega teose esmaettekandjana on teinud selle muusika esimest korda elavaks. Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester toovad ettekandele ka kava, mis koosneb peamiselt 1980ndatel sündinud teostest. See on aeg, mil Pärdi muusikast ja esitustest maailmas teati ja räägiti Eestis kõige vähem.

Arvo Pärdi sünnipäevakontserdil tulevad ettekandele kaks monumentaalset kontsertteost solistile ja sümfooniaorkestrile – žanris, milles on helilooja loonud vaid mõned teosed. Londoni Tate Moderni galerii tellimusel loodud „Lamentate“ solistiks on Pärdi muusika erilise tunnetusega interpreet Marrit Gerretz-Traksmann. India juurtega Inglise sopran Patricia Rozario unikaalne hääl ja artistlikkus on inspireerinud paljusid kuulsaid heliloojaid. Ka „Como cierva sedienta“ („Otsekui hirv igatseb“) on loodud just talle.

 

Vaata lähemalt