Pärt Uusbergi uudisteos ja palju muud põnevat festivalil Klaaspärlimäng

9. kuni 14. juulini Tartu Jaani kirikus ja Toomkiriku varemetes toimuv Klaaspärlimäng ühendab erilaadsed muusikastiilid eksperimentaalsest tänapäevamuusikast süvaklassikani. Kümne riigi muusikakooslused esitavad kuue päeva jooksul üksteist kontserti, neist kolm esiettekannet.

Nimekaimad külalised on sel korral Philips Symfonie Orkest Neeme Järvi juhatusel ning legendaarne hiina helilooja Tan Dun, kes on muuhulgas tunnustatud nii Oscari, Grammy kui BAFTA auhindadega. Samuti mahub festivali kavva ka Eesti uudismuusikat, näiteks teeb oma uue teose esmaettekande Pärt Uusberg, kes on muuhulgas loonud imelise muusika filmidele Risttuules ja Klass ning esitanud oma loomingut viimasel laulupeol ja presidendi vastuvõtul.

Klaaspärlimängul esineb ka maailmas Vivaldi muusika esitajana väga hinnatud Baltic Baroque ajastutruudel pillidel ning Ensemble U:, kes põimib oma kavva kümneid eksootiliste maade rahvalikke pille.

Klaaspärlimängu üks omanäolisemaid sündmuseid tõotab tulla 11. juuli õhtul Toomkiriku varemetes. “Sümfo-reivil kaera-jaaniga” miksib Kuubalt pärit DJ kokku klassikat, eesti rahvamuusikat ja klubirütme. Kes soovib, lihtsalt kuulab ja naudib muusikat, kes aga soovib, saab tantsida Kaera-Jaani.

Vaata lähemalt