PÖFF4 – The Broken Circle Breakdown

See Belgia režissööri Felix Van Groeningeni lummav ja liigutav film on kindla käe ja täpse tunnetusega lavastatud publikumagnet, mis põimib armastuse, sõpruse ja leina ühtseks tervikuks karedate ja lihtsakoeliste bluegrass’iviisidega.

Lapsevanemad Didier ja Elise saavad haiglas teada ränga tõe, et nende kuueaastane tütar Maybelle põeb ravimatut haigust. Seejärel põikab film ajas seitse aastat tagasi ning pajatab Didier’ ja Elise tutvumisest ja senisest kooselust. Didier on pulstunud habemega kauboi, kes laulab bluegrass’ibändis, Elise aga pealaest jalatallani tätoveeritud blondiin. Peagi areneb nende tulisest seksisuhtest midagi enamat ning Elisegi hakkab bändis laulma. Kui neiu ühtäkki rasedaks jääb, lööb mees ähvardava vastutusekoorma all vankuma, kuid lepib peagi reaalsusega ja hakkab nende ühist häärberit remontima.

Loole, mis võinuks jääda üsnagi sirgjooneliseks ja emotsionaalselt ülepingutatuks, annab tõelise tundejõu Nico Leuneni tark ja läbimõeldud montaaž, mis põrgatab publikut vaheldumisi minevikku ja olevikku, paljastab sammhaaval loo võtmeaspekte ning arendab tegelaskujusid. Sellele annavad oma võrratult kirgliku esitusega lisa peaosatäitjad Veerle Baetens ja Johan Heldenbergh, eriti ereda tähena särab just Baetens.

laupäev 16.11 kell 22:00 Coca-Cola Plaza, Tallinn
pühapäev 17.11 kell 16:00 Sõprus, Tallinn
esmaspäev 18.11 kell 22:00 Cinamon, Tartu

Vaata lähemalt