PÖFF5 – Siiras meelitus

Tuju võib tõstma minna Kanada filmiga Siiras meelitus (La grande séduction). Veidra võluga kaluriküla Newfoundlandi väikese rannakogukonna karmi iluga näitab lugu, kui kaugele võib provintsirahvas minna selleks, et võluda ära suurlinnast tulnud külaline.

Nagu paljud teisedki, keda mõjutas kalatööstuse kokkuvarisemine, on kunagise jõuka asunduse elanikud sunnitud otsima tööd suurlinnast või, mis veelgi hullem, anuma valitsuselt toimetulekutoetust. Nende tulevik näib võtvat heledamaid toone, kui üks plastitööstur teeb ettepaneku linnakesse tootmistsehh rajada. Paraku selgub, et selleks sõlmitava lepingu järgi tuleb kogukonna vajaduste rahuldamiseks võtta tööle pidevalt kohal viibiv arst.

„Filmi leebelt riukalikud viited tänapäeval olulisele sotsiaalsele teemale on vaheldumisi teravad ja pööraselt vaimukad ning filmis pääsevad nad mõjule tänu Iiri tippnäitleja Brendan Gleesoni ja Kanada kuulsuse Gordon Pinsenti võrratutele rollilahendustele. Trinity Bays üles võetud film toob imekaunilt esile Newfoundlandi rannikuala värvikust ning rõõmustab kindlasti ka kibedaima küüniku hinge.” – Toronto filmifestival

See film rõõmustab kindlasti ka kõige pahuramat vaatajat.

kolmapäev 27.11 kell 17:30 Solaris, Tallinn
neljapäev 28.11 kell 22:00 Coca-Cola Plaza, Tallinn
reede 29.11 kell 21:30 Ekraan, Tartu

Vaata lähemalt