PÖFF7 – Michael Kohlhaas

Michael Kohlhaas on aus töömees. 16. sajandi Prantsusmaal on tema elu hobusekaupmehena ilus: äri läheb hästi ja tema noor naine lubab talle peatset järelkasvu. Ühe hetkega muutub aga kõik. Tüliküsimus kohaliku lordiga toob kaasa ülekohtu ja hävingu ning Kohlhaas otsustab enda eest välja astuda. Kui kaugele aga on ühel ebaõiglasel ajal nõus minema õiglane mees?

Filmi aluseks on Saksa kirjaniku Heinrich von Kleisti lühijutt, mille peategelase protoüüp oli mees nimega Hans Kohlhaas, kes otsustas samuti ülekohtu vastu protesteerida. Kohlhaasi lugu on saanud populaarseks kultuurimüüdiks, 1960. aastate lõpus filmis selle raamatu ainetel loo ka näiteks Volker Schlöndorff.

Mads Mikkelsenist on tänu filmidele ja teletööle saanud üks veenvamaid mitte-angloameerika päritolu esinäitlejaid maailmas.„Michael Kohlhaasis” on selle põhjused suurepäraselt näha. Järjekordses vaimustavas rollis muudab Mikkelsen oma võitluse meie kõigi võitluseks, samas jäädes kahtlevaks oma meetodite eetilisuse küsimuses. Siin filmis ei sega Mikkelseni ka tõsiasi, et dialoog on prantsuse keeles. Meid ka ei sega.

laupäev 16.11 kell 21:15 Coca-Cola Plaza, Tallinn
pühapäev 17.11 kell 19:00 Ekraan, Tartu
pühapäev 01.12 kell 18:30 Solaris, Tallinn

Vaata lähemalt