Põhjanaela paine

Tartu Üliõpilasteater esitab “Põhjanaela paine” Arvo Valtoni pseudomütoloogiliste omamuinasjuttude ainetel samanimelisest kogumikust.

Valdavalt füüsilise teatri keelt kasutava etendusega “Põhjanaela paine” üritab Tartu Üliõpilasteater vesta lugusid suud asjatult pruukimata.

Millest siis räägivad meie esitatavad n-ö boreaalsed antilood – lühidalt võiks öelda, et kõigest ja ei millestki, tähtsatest ja tühistest asjadest, inimlikust suurusest ja väiklusest, millesse on segatud oma osa imesid, halli argisust ning ka näputäis mõtisklusi ja tähelepanekuid, millel on suur tähtsus või pole seda teps mitte.
Mida me siin näha ja kuulda saame on looming, saaming ja kadu, mille osaliseks inimene, ilm ja kõik mis siin sees või ümber leida on.

Sarnaselt etenduse aluseks olevate Valtoni lühilugudega, mis on inspireeritud mitme rahva folkloorimotiividest, on ka etenduse “keel” kokku laenatud eri allikatest. Kasutame elemente idamaistest teatrižanridest, segame seda klounaadi ning kaasaegse liikumisteatri võtetega.

Lavastaja, valguskujundus: Enor Niinemägi
Alusteksti autor: Arvo Valton
Kunstnik: Kudrun Vungi
Lavastaja assistent: Peeter Piiri
Helikujundus: trupitöö
Laval: Annabel Berg, Elo Järv, Claus Mootse, Mart Alaru, Susan-Brit Nõgene, Pärtel Poopuu, Kelly Kittus, Rutt Vare, Peeter Piiri

Toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikool, Tartu linn, Tartu Kultuurkapital, Tartu Üliõpilasmaja.

Vaata lähemalt