Rahvamajade tuur: Sandra Vabarna, Jalmar Vabarna, Harri Lindmets ja noored pärimusmuusikud

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab taaskord August Pulsti omaaegsete ringreiside vaimust kantud turnee, millega sõidutatakse pärimusmuusika rahvani.

Kontserdi külastaja saab näha, kuivõrd elav ja mitmekihiline on eesti pärimusmuusika, kuna lavale astub pillimängijaid kolmest põlvkonnast.

Igas rahvamajas saab kuulda kohalike noorte talentide musitseerimist, mis annab aimu meie pärimusmuuska tulevikust.

Võrumaa rahvamuusik ning omal ajal ka Võhandu kolhoosi aseesimehena asjatanud Harri Lindmets mängib nii lõõtspillilugusid kui kannelt ning läbi tema kuuleb põnevaid lugusid minevikust. Harri on omanäolise stiiliga lõõtsamängija, kes on pärit legendaarsest pillimeeste traditsiooniga perekonnast, kuid lisaks pillimängule on ta tuntud ka oma suurepärase muheda võru huumori poolest.

Sandra Vabarna ja Jalmar Vabarna on tänases eestis ühed tuntuimad pärimusmuusika edendajad ning lubavad meile pilguheidu meie muusika praegusesse olekusse. Nad on kasvanud üles pärimusmuusika keskel, õppinud seda ülikoolis ning hetkel murravad piire pärimusmuusikast ainest saava ansambliga Trad.Attack!. Kahekesi on Sandra ja Jalmar pilli mänginud ja laulnud alates tutvumisest. Nende repertuaaris on lugusid ja laule nii meilt kui mujalt ning pillipargis torupill, parmupill, karmoška, erinevad vilepillid ja kitarrid.

Kontserdid toimuvad:

7.03. kell 19.00 Tori Rahvamaja
8.03. kell 19.00 Iisaku Rahvamaja
9.03. kell 19.00 Tabivere Rahvamaja
11.03. kell 19.00 Nõuni Rahvamaja
12.03. kell 16.00 Haanja Rahvamaja

Alates 2008. aasta kevadest tegutseb Viljandi lossimägedes Eesti Pärimusmuusika Keskus, mis on üleriigiliselt tegutsev valitsusväline pärimusmuusikaalast huviharidust toetav ja korraldav ning pärimusmuusika elavat esitust levitav avatud ning uuendusmeelne organisatsioon. MTÜ igapäevane elu toimub Pärimusmuusika aidas, kus toimub ka aastaringne kontserttegevus.

Vaata lähemalt