Sounditoorium

Sounditoorium on 22. märtsil 2017 Viljandis toimuv eksperimentaalne kontsertprojekt, mis enda omapärase vormi poolest on Eesti kontsertmaastikul esmakordne. Sounditooriumi raames luuakse Koidu Seltsimaja ja Pärimusmuusika Aida vahele ainulaadne heli- ja videosild, mis vahendab muusikuid ja publikut reaalajas, olles nende vahelt kaotanud traditsioonilise piiri. Vaatajad ning muusikud ei asu kontserdi toimumise ajal samas ruumis: publik paikneb Pärimusmuusika Aidas ning muusikud musitseerivad 900 meetri kaugusel asuvas Koidu Seltsimajas.

Pea kõik kontserdil esitatavad lood on ekstra Sounditooriumi jaoks loodud, seega toimub Pärimusmuusika Aidas mitmete teoste maailma esiettekanne. Muusikat esitab 55-liikmeline instrumentaal-vokaalansambel.

Helilooja: Kaarel Kuusk
Dirigent: Silja Uhs

Lavalaudadel astuvad üles näiteks Ugala Teatri näitleja ja mulluses menusaates „Su nägu kõlab tuttavalt“ üles astunud Adeele Sepp, ansambel Kali Briis Band liikmed Erko Niit, Laura Junson ja Hans Kurvits (kes on ühtlasi ka Jüri Pootsmani ja Koit Toome trummar), räpipundist Öökülm MC Lord aka Mart Rauba, ansambel Zetod viiuldaja Matis Leima, reggae-bandi Angus bassikitarrist ja vokalist Mati Tubli, multi-instrumentalist Johannes Ahun, pärimusmuusik Merike Paberits, ansambel Nebula Flowers täies koosseisus, pianist ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia direktor Iñaki Sandoval Campillo ja teised tuntud muusikud üle Eesti.

Lisaks TÜ Viljandi kultuuriakadeemiale on muusikaõppeasutustest esindatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool, Tallinna Muusikakeskkool ja Viljandi Muusikakool.

Info Sounditooriumi kohta: https://sounditoorium.ee/

Vaata lähemalt