Tallinna Fotokuu ’17

Rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal Tallinna Fotokuu ’17 toob külastajateni mitmed rahvusvaheliste ja Eesti kunstnike näitused erinevates paikades nii Tallinnas kui Narvas.

Tallinna Fotokuu avaneb 1. septembril Anthea Buysi kureeritud grupinäitusega „Visuaalkurnatus“ Tallinna Kunstihoones ja Fotomuuseumis.

Teised näitusepaigad: ARSi projektiruum, Draakoni galerii, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Hobusepea galerii, Kanuti Gildi keldrisaal, Kumu, Kunstihoone galerii, Mihhail galerii, Narva Kunstigalerii, Narva kunstiresidentuur, Tallinna Linnagalerii, Telliskivi Loomelinnak, Temnikova & Kasela galerii, Vaal galerii, Vabaduse väljak, ja kunstnike stuudiod üle linna.

Kaheksandat korda aset leidval Eesti Fotokunstimessil (28.09.–01.10.2017) on esindatud 41 kunstnikku, viis galeriid ja viis projektiruumi. Messil on võimalik tutvuda nii Eesti kui välismaiste fotokunstnike uudse loominguga, et huvi korral alustada või täiendada oma isiklikku kunstikogu.

Fotokuu näitustel käsitletavaid teemasid laiendav publikuprogramm hõlmab väliskülaliste loenguid, raamatuesitlusi, giidiekskursioone, töötube ning haridusprogrammi lastele ja noortele. Fotokuu raames linastuvad veel filmid kinos Sõprus ning külastatakse mitmeid kunstnike stuudioid üle linna.

Selle aasta Fotokuu kunstibiennaalil käsitletavate teemadega saab tutvuda ka septembris ilmuva Müürilehe visuaalkultuuri erinumbris.

Vaata lähemalt