Tekstiilidisaini pärlid Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis ootavad avastamist kaks põnevat tekstiilidisaini näitust.

Üks neist on kantud soovist tõsta esile seni vähekäsitletud tahku Eesti tekstiilitööstuses ja tutvustada ettevõtetes valdavalt anonüümsena töötanud kunstnike rolli ja tööd ning nende mõju rikkaliku tekstiilimaastiku kujunemisele. Suur ülevaatenäitus toob huvilisteni esmakordselt  kunstnike ja disainerite seni eksponeerimata loomingut, mis eri põhjustel on teenimatult vähe tähelepanu saanud. Näituse kuraatorid on muuseumi direktor ja disainiajaloolane Kai Lobjakas ning tekstiilikunstnik Mare Kelpman.

Teine näitus tutvustab üle maailma tuntud Rootsi disaineri ja omanimelise kaubamärgi rajaja Gudrun Sjödéni 2013. aasta värvikirevat talvekollektsiooni, mis on inspireeritud Muhu saare tekstiilipärandist, milleni ta jõudis, paradoksaalsel kombel, New Yorgis viibides.

Gudrun Sjödén ise on muuhulgas öelnud nii: “ Muhu saarel on naiste käsitöö õilmitsenud läbi sajandite – nende loomerõõm lausa pulbitseb kõige värvikirevamates mustrites ja oranžides, roosades ja kollastes tikandites. Nii mina kui mu disainerite tiim saime kogu sellest naiselikust jõust tohutult inspiratsiooni.”

 

 

Vaata lähemalt