Ulmefestival

Ulmefestival on kompaktne kultuurisündmus, mis muudab Tartu Uue Teatri unikaalseks tajuruumiks, kus kohtuvad erinevate valdkondade ulmekultuuri esindajad, seisunditeater ja ulme tajuhorisondid.

Festivalil toimub kuus etendust: lavastused, performance’id, loengud, muusikalised etteasted ja audiovisuaalsed teosed. Ulmefestival kutsub publikut arutlema selle üle, kuidas ja mida Eestis unistatakse, kui fantaasia ei tunne piire.

Ulmefestivali on ellu kutsunud selle põlvkonna kunstnikud, kes on kasvanud üles väärtulmega nagu “Navigaator Pirx” (Piestrak, 1978), “Solaris” (Tarkovski, 1972), “”Hukkunud Alpinisti” hotell” (Kromanov, 1979), Jaan Kaplinski ja teiste kirjanike tõlked Stanislav Lemist ja Isaac Asimovist.

14.-16. septembrini 2017 toimuv festival toob sel aastal lavale kunstnike, helikunstnike ja literaatide käsitlused Maie Heidbergi proosateosest “Enne viimset päeva” (1914) ja Elmar Talvise ulmekuuldemängust “Tagasipöördumine tulevikku” (1983), Galaktlani, Mihkel Kleisi ja Kiwa kontsertetenduse “Tagasi “Hukkunud Alpinisti” hotelli” (1979-2017) ning multimeedia ansambli White Sparksi. Festivali peaesineja on Tellervo Kallainen Soomest.

Festivali põhitähelepanu on pööratud märgilistele ja vähetuntud tekstidele.

Festivali kunstiline juht on Kiwa.

Ulmefestival toimub TUT10 programmis.

Vaata lähemalt