Uus lavastus Kanuti Gildi SAALis – Rööprapsimise varjatud ilu

Kanuti Gildi SAALis etendub etenduskunstniku Alissa Šnaideri ümbritsevale ühiskondlikule ja esteetilisele kaosele post-kaootilist vormi otsiv lavastus Three Left Hours (everybody’s piece)“.

Amsterdamis etenduskunste õppinud ja nüüd taas Eesti skeenel tegutsev Alissa Šnaider otsib oma uues teoses viisi, kuidas väljendada üha valdamavaks muutuvat tendentsi – radikaalselt erinevate olemisvormide, seisukohtade, esteetikate ja energiate üheaegsust. Kõike on korraga liiga palju ja rööprapsimine ning sellega paratamatult kaasnev taju fragmenteerumine on muutunud totaalseks meinstriimiks.

“Kolm vasakut tundi” on vaimukate näidetega mammutloeng kultuurilise väljarände võimalikkusest. Üks võimalik meetod pääsemiseks, mis aga inimesi üksteisest kaugemale ei viiks. Julge ja lihtne esitlusvorm jõuab igaüheni, kes otsib südames selgitust meid ümbritsevale kaosele. Otse vaatajate silme all ehitatakse käepäraste vahenditega põgenemistunnel läbi kultuurimüüri vaimsesse vabadusse.

Etendused: 29. septembril, 1., 3., 12. ja 13. oktoobril kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis ning 8. oktoobril kell 19:00 Tartu Uues Teatris.
Etendus on eesti ja inglise keeles, kestab kolm tundi ja on vaheaegadega.

ALISSA ŠNAIDER Three Left Hours (everybody’s piece) from Kanuti Gildi SAAL on Vimeo.

Vaata lähemalt