Video- ja heliteosed ning installatsioonid Vaal galeriis

Näitusel uue põlvkonna kunstnikud Liisa Kruusmägi, Liisi Küla ja JHP (Johan Henrik Pajupuu) eksponeerivad Vaal galeriis (Tartu mnt 80d) oma video- ja heliteosed ning installatsioone teemal teekond. Näitus on avatud 30. jaanuarist kuni 28. veebruarini.

Liisa Kruusmägi installatsioon “Kõrvalepõige” peatub korraks teekonnal ja vaatab seda kõrvalt, küsides, mis on möödas ja mis on ees – unistused, eksimised, arusaamatus ja absurd. Teos suunab vaatajat hetkeks peatuma ja mõtlema, miks me siin oleme ja mida me kõigelt sellelt tahame. Iga teose osa iseloomustab konkreetset mõtet, eluperioodi, soovi.

Liisi Küla installatsioon “Teekond” on on eksperimentaalne teos, mis on inspireeritud jätkuvast teekonnast. See on kollaaž kunstniku isiklikest lindistustest. Kokku üle 350 erineva heli, mis on salvestatud näiteks Indias, Inglismaal ja Eestis. Kunstnikku huvitab, kuidas heli võib esile tuua erinevaid pilte meie kujutlusvõimest, täpselt nagu näeksime filmi enda peas. Filmifragmendid viitavad unenägudele ja mälestustele.

JHP videoteos “Journey to Journey / Teekonnast” kajastab noorte kunstnike enesekujundusprotsessi näituseks valmistudes. See on vaade turundusplaanide elluviimisele, plakatite valmistamisele ja avamisürituse korraldamisele.

Vaata lähemalt